MTS Metal Ürünleri

Kaliteli, sorunsuz ve en uygun çözümler için MTS Metal!

Aşınmaya Dayanıklı Çelikler

Aşınmaya dayanıklılık; çeliklerde mekanik sürtünme, darbe ve korozyona bağlı olarak malzeme ve kalınlık kayıplarının önüne geçilebilmesi; diğer bir değişle kullanım ömrünün arttırılabilmesi adına önem taşımaktadır. Bu çelikler çalışma koşullarındaki farklılıklara bağlı olarak farklı sertlik derecelerinde tercih edilmektedirler. Aşınmaya Dayanıklı çelik grubunda Durostat markası altında Voestalpine kalite güvencesi ile 400, 450 ve 500HB sertlikte tedarik ettiğimiz malzemelere buradan ulaşabilirsiniz.

Kullanım Yerleri: Maden Sanayi – Araç Üstü Ekipmanları ( Damper-Treyler Üretimi) – İş Makinaları - Savunma Sanayi - Çimento Sanayi

*Durostat 400 - *Durostat 450 - *Durostat 500

Kataloğu İndir

Kataloğu İndir

Yüksek Mukavemetli Çelikler

Yüksek Mukavemet; çeliklerde deformasyona karşı direnç ve elastikiyet gösterebilmesi adına önem taşımaktadır. Bu çelikler, çalışma koşullarındaki farklılıklara bağlı olarak dayanım gösterdikleri farklı basınç değerlerine göre tercih edilmektedir.Bu grup malzemelerde de Alform markası altında Voestalpine kalite güvencesi ile 700, 900, 960 ve 1100MPa mukavemete sahip malzeme tedarikinde bulunmaktayız.

Kullanım Yerleri: Beton Santralleri – Beton Pompaları – Vinç İmalatı – Treyler İmalatı – İnşaat Sanayi

*Alform 700 - *Aldur 700(S690QL)

Kataloğu İndir

Kataloğu İndir

Soğuk Haddeli Çelik Saclar

Düşük karbonlu soğuk haddelenmiş sacların üretiminde, malzemenin istenilen çekme mukavemeti, belirli aralıklarda üretilir. Bu istenilen aralıklar pres baskısı sırasında malzemenin plastik şekil verme özelliğini belirlemektedir. Soğuk haddeli saclar; otomotiv yan sanayi, beyaz eşya yan sanayi, elektrik sanayi, el ve tarım aletleri gibi sektörlerde ön plana çıkmaktadır.

*DC01 (C290-C390-C490-C590-C690)

*DC03 (C290-C390-C490-C590)

*DC04 (C290-C390-C490-C590)

Malzeme Özellikleri İçin Tıklayın

Kataloğu İndir

Karbon ve Alaşımlı Çelikler

Yüksek karbonlu ve alaşımlı malzemeler ısıl işleme tabi tutulacak parçaların üretiminde tercih edilmektedir. Karbonlu ve alaşımlı çelikler; otomotiv yan sanayi, beyaz eşya yan sanayi, elektrik sanayi, mobilya ve ayakkabı sektörlerinde kullanılmaktadır.

*C45-C60-C67-C75

*51CRV4

Malzeme Özellikleri İçin Tıklayın

Kataloğu İndir

Sulu Çelikler

Yüksek kapasiteli preslerde basılmaya uygun çeliklerdir. Çekme mukavemetleri yüksek, ısıl işlemli malzemelerdir. Kullanım yerleri genellikle otomotiv yan sanayi ve inşaat sektörleridir.

*C75W

*C67W

Malzeme Özellikleri İçin Tıklayın

Kataloğu İndir